+380 44 33-99-313, +380 44 33-99-323

Каталог продукции

Новости
Интервью с Юрием Собко, основным владельцем компании БиоТестЛаб 13.06.2019
Розвиток і вдосконалення Biotestlab 09.06.2019

Відома компанія «БіоТестЛаб» відзначає цього року свій 30-річний ювілей. Нині в портфелі компанії — високі технології, загартовані часом.

Науково-практичний семінар Сучасний погляд на проблеми молочного бізнесу 18.04.2019

Увага! Семінар для фахівців ветеринарної галузі!

Замислюєтесь над тим, як виростити здорове поголів'я корів, підвищити надої та поліпшити рентабельність господарства?

24.04.2019 р. Veteco запрошує ветеринарних лікарів-практиків, фахівців у галузі тваринництва, всіх зацікавлених осіб  на одноденний Науково-практичний семінар: «Сучасний погляд на проблеми молочного бізнесу».

Реклама
images baner

Ефективна специфічна профілактика епідемічної діареї свиней за допомогою вакцини


Гавриленко Андрій Володимирович, директор департаменту стратегічного розвитку ТОВ «Ветеко»

Епідемічна діарея свиней виникла та завдала великих збитків свинарству України. В неблагополучних господарствах, де клінічні ознаки захворювання не спостерігаються кілька місяців, не мають гарантії, що новий спалах не виникне зі ще більшою силою.

Що робити неблагополучним щодо ЕДС господарствам?

В перші дні виникнення захворювання слід максимально локалізувати вогнище збудника, потрібно обмежити рух персоналу фермою, постійно проводити дезінфекцію та не шкодувати вже інфікованих, хворих поросят, проводячи їх забій та утилізацію.

На першому етапі, при виникненні інфекції в господарстві вперше, обов'язково проводять специфічну профілактику з використанням методу зворотного згодовування. Це підвищить специфічний імунний захист новонароджених поросят та значно знизить відсоток загибелі. Поряд з цим, слід пам’ятати, що метод зворотного згодовування не сприяє елімінації збудника з господарства, оскільки живий вірус увесь час поширюється серед сприйнятливих тварин, пасажується та не втрачає, а інколи й посилює, свою вірулентність. Також в певний час виникає дефіцит матеріалу для згодовування, що може спричинити нові спалахи через зниження імунітету у свиноматок і, як наслідок, у поросят.

На другому етапі, після "придушення" першого спалаху методом зворотного згодовування, слід переходити на більш безпечні та ефективні методи специфічного імунного захисту.

Всесвітній досвід боротьби з коронавірусами (до яких, крім вірусу ЕДС, відноситься і вірус ТГС, що є родичем першого та викликає схоже захворювання у поросят) показав, що виготовлення інактивованих аутогенних вакцин, унікальних для кожного господарства, дає тривалий позитивний ефект та є наступним кроком на шляху до оздоровлення ферми.

Для профілактики епідемічної діареї свиней аутогенна вакцина виготовляється з інактивованого збудника ЕДС, що отриманий безпосередньо в господарстві. Перевагою даного виду специфічного захисту є: стабільний напружений імунітет, що ефективно захищає поросят; безпечність, оскільки вірус інактивований і не здатен інфікувати сприйнятливих тварин; постійна наявність вакцини та можливість її виготовлення. Використання такої вакцини забезпечує ефективну профілактику захворювання та перехід через декілька років на щеплення свиней комерційними вакцинами, а часто і повну елімінацію збудника.

Ми маємо позитивний досвід виготовлення та використання такої вакцини. Вакцина виготовляється в сучасних умовах, на потужностях, сертифікованих відповідно до вимог GMP, з проведенням всіх необхідних контролів вихідної сировини та кінцевого продукту, для забезпечення його ефективності та безпечності.

Наступним, третім, етапом оздоровлення господарства є відмова від вакцинації (за умови повної елімінації збудника) або перехід на комерційні вакцини. Щодо останнього варіанту варто усвідомлювати, що при виготовленні таких вакцин використовують вузький перелік штамів, які можуть не співпадати зі штамами, що циркулюють серед свинопоголів'я. У такому випадку вакцина може не досягти бажаного ефекту. В зв’язку з цим, перед ухваленням рішення про використання комерційних вакцин, слід провести дослідження та впевнитись у спорідненості вакцинного та польового штамів.

Що вже казати, в кожному випадку характер прояву та заходи боротьби можуть різнитись, проте, завжди слід пам’ятати, що при боротьбі з вірусними інфекціями лише специфічні методи профілактики можуть бути максимально ефективними.

Консультацію по епідемічній діареї свиней та вакцинам для її профілактики Ви можете отримати за номером +38 067 413 28 73.