+380 44 33-99-313, +380 44 33-99-323

Каталог продукции

Новости
9-й науково-практичногий семінар - Сучасне кролівництво. Iнновації. Технології. Практичний досвід 02.02.2019

Компанія ВЕТЕКО спільно з партнерами запрошує ветеринарних лікарів-практиків, фахівців у галузі кролівництва, всіх зацікавлених осіб на ІХ науково-практичний семінар «Сучасне кролівництво. Інновації. Технології. Практичний досвід». Семінар відбудеться аж у 4-х містах України – Києві (21.02.), Житомирі (26.02.), Харкові (6.03.) та Львові (15.03.).

Семінар Репродукція свиней практика і досвід 23.01.2019

Воспользуйтесь уникальной возможностьюперенять опыт лучших европейских практик в искусственном осеменении. Зарегистрируйтесь на семинар и получите бесценный опыт по репродукции свиней.

Ветеринарний семінар Сучасні схеми профілактики та лікування ВРХ у господарствах у Львов 03.10.2018

Ми запрошуємо Вас взяти участь в одноденному семінарі на тему:

"Сучасні схеми профілактики та лікування великої рогатої худоби у господарствах".

Дата та місце проведення: 8 листопада 2018 року, м. Львів, конференц-хол «Патріарший», вул. Хуторівка, 35 Б.

Реклама
images baner

Вакцина проти епідемічної діареї свиней - це реальність!

Щороку галузь свинарства України стикається з новими викликами епізоотологічного, економічного, політичного характеру. Часто, нажаль, ці проблеми подолати дуже тяжко, або майже неможливо. Протягом двох останніх років в Україні серед поголів’я свиней було зареєстровано два особливо небезпечних захворювання: епідемічна діарея свиней (ЕДС) та Африканська чума свиней (АЧС).

Зважаючи на актуальні проблеми свинарства, метою фахівців ТОВ «БІОТЕСТЛАБ» та ТОВ «Ветеко» є максимальна допомога лікарям ветеринарної медицини та керівникам свиногосподарств подолати сучасні проблеми інфекційної етіології. Так, наприклад,  нами введено  на ринок України новий, потужний деззасіб «Віросан Макс», який значно ефективніший проти вірусу АЧС ніж засоби, що використовувались дотепер. Засіб високорезультативний навіть в зимовий період при температурах значно нижче «нуля». Додатково ми проводимо оцінку якості мийки і дезінфекції виробничих та складських приміщень та обладнання для забезпечення покращення біобезпеки в господарствах.

Після публікації матеріалів, щодо спалаху та боротьби з вірусом епідемічної діареї свиней на території України у 2014 році, в нашій команді відразу стартував проект по створенню ефективних аутогенних вакцин проти ЕДС та інших актуальних захворювань свиней. Для реалізації цієї мети ми використали сучасні технологічні прийоми та досвід професіоналів з профілактики трансмісивного гастроентериту (ТГЕС), що як і ЕДС викликається спорідненим коронавірусом. Після кропіткої роботи та досліджень отримані оптимальні показники ефективності та безпечності вакцини. Створено технологію одержання вірусного матеріалу, оцінки його якості, інактивації та очистки вірусного антигену. Підібрано найбільш ефективний адювант. Визначено оптимальну імуногенну дозу та об’єм вакцини. Опрацьовано шляхи перевірки її якості.

При роботі з профілактики інфекційної неонатальної діареї, в тому числі і ЕДС в умовах свиногосподарств, спочатку проводили перевірку вакцини щодо її нешкідливості. Вакцину використовували на свинях масою близько 100 кг та спостерігали наявність поствакцинальних реакцій протягом 24 годин після ін’єкції. У свиней не відмічали реакції на введення вакцини. Після перевірки на відгодівельному поголів’ї, вакцину застосовували на супоросних свиноматках – основних тваринах, яким вакцина застосовуватиметься вподальшому. Після застосування вакцини не відмічено змін основних фізіологічних показників, а саме: загального стану тварини, місцевого чи загального підвищення температури тіла, алергічних реакцій. На основі цих даних зроблено висновок, щодо безпечності вакцини.

Вподальшому, робили рутинну вакцинацію основного поголів’я проти ЕДС. Основною метою було забезпечення формування максимальних титрів колостральних антитіл у молозиві, з метою захисту новонароджених поросят проти вірусу.

 Вакцинацію проводили дворазово до планового опоросу. Об’єм дози вакцини складав 2мл.

З метою контролю поствакцинального імунітету відбирали сироватку крові від свиноматок в день вакцинації, через 2, 3 тижні після першої вакцинації та в день опоросу. Паралельно відбирали молозиво від свиноматок відразу після опоросу.

Згідно результатів досліджень, антитіла у свиноматок з’являлися через 3 тижні після першої вакцинації і на момент опоросу сягають максимального рівня.

У молозиві свиноматок виявили протективну кількість IgGтаIgA.

Основним досягненням застосування вакцини була відсутність прояву захворювання у новонароджених поросят. Варто відмітити, що позитивні результати після використання вакцини отримано у поросят як від основних так і від ремонтних свиноматок, потомство яких найчастіше страждає від захворювання, навіть після переходу господарства в ендемічний статус. Так вакцина захищає поросят від захворювання на 96-100%.

Проте, на цих результатах наша робота не закінчується. У випадках, коли немає стандартної вакцини для попередження  хвороби та коли антибіотики не діють фахівці господарств звертаються до нас за допомогою. Сьогодні ми займаємось вивченням та виробництвом ефективних аутовакцин проти інших захворювань: для свиней - колібактеріозу, гемофільозу, сальмонельозу, пастерельозу, актинобацилярної плевропневмонії;  сальмонельозу та орнітобактеріозу  для птиці; пастерельозу для ВРХ та пастерельозу для кролів. І на цьому наша робота тільки починається!

Координатор з розробки, виготовлення та використання аутогенних вакцин директор департаменту стратегічного розвитку Гавриленко Андрій Володимирович тел.: +380 67 413 28 73, E-mail: a_gavrilenko@veteco.com.ua

СХОЖІ СТАТТІ - Ефективна специфічна профілактика епідемічної діареї свиней за допомогою вакцини